Brezilya Fönü – Asuman Kuaför ve Güzellik Merkezi

Brezilya Fönü

Kaliteli saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Yıpranan saçlara, kırık cansız saçlara, kimyasal işlem gören saçlara anlayacağınız tüm saç tiplerine 1 saat içerisinde keratin yükleyerek uzun vadeli tedavi sağlayıp terapi seanslarını artırarak kıvırcık saçları hayatınızda hiç olmadığı kadar parlak ve düz yapabilirsiniz. Bayanlar arasında oldukça ünlü olan brezilya fönü normal fön olarak görülmemektedir. Çünkü normal fönde tamamen saç kurutma makinesi ve tarak kullanılır. Brezilya fönünde ise saça keratin takviyesi verilerek daha parlak, sağlam, kalın telli ve düz görünmesi sağlanır. Bu işlem normal föne göre çok daha uzun süre kalıcıdır.

Ne kadar sürede yapılıyor ve kalıcılığı ne kadar?
Brezilya fönü saç tipine göre yaklaşık olarak 1.5 saat ile 2.5 saat arasında uygulanan bir işlem. Ayrıca 4 – 6 ay arasında da kalıcılığı vardır. Aşırı kıvırcık saçlı bayanların ise ara işlemlere ihtiyacı olabilir.

Avantajları nelerdir?
Günlük yaşamda modern kadınların sık sık fön ihtiyaçları olabiliyor ve her gün kuaföre gidip bu işlemi yaptırmak hem maliyet hem de zaman açısından çok maliyetli olabiliyor. Brezilya fönü sayesinde hem saç besleniyor hem de uzun süre düz bir şekilde duruyor.

Brezilya fönü saça zarar verir mi?
Bu fön çeşidi tam tersine saçı besler ve öncesinden daha güzel görünmesini sağlar. Presleme sırasında çok aşırı ısı verilmediği sürece saçı yakmaz, herhangi bir zarar vermez

Saç uzadıkça bozuluyor mu?
Tabiki de her uygulama zamanla bozulur, brezilya fönü de yaklaşık olarak 4 – 6 ay içerisinde eski haline döner. Özellikle aşırı kıvırcık saçlar daha da erken bozulabilir. Bu tarz saça sahip olanlar ara ara gidip dip fön yaptırırlarsa daha rahat edeceklerdir. Hem de daha uzun süre kullanabilirler.

Keratin Eksikliği
Saçlarınızda keratin eksikliği olduğunda saçlarınız bakımsız, mat, kabarık, cansız ve çabuk kırılgan bir yapıya sahip olurlar. Keratin eksikliğini gidererek saçlarınızın sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Keratin Eksikliğini Nasıl Anlarız?
Keratin eksikliğini saçlarınızdaki çabuk kırılmalardan ve aşırı derecedeki dökülmelerden anlayabilirsiniz. Ayrıca vücudunuzda keratin eksikliği var ise sadece saçlarınızdan değil tırnaklarınızın çabuk kırılmasından da fark edebilirsiniz.

Keratin Bakımı Hangi Sıklıkla Yapılmalı?
Keratin bakımının ne sıklıkla yapılması gerektiğine kuaförünüze giderek danışmanız en doğrusudur. Saçınızın yapısı, saçınıza bugüne kadar uygulanmış veya uygulanmaya devam eden boya işlemi gibi etkenler saçınızın keratin bakımının süresini etkileyebilir. 3 ayda bir boyatılan saçlarda ayda 1 kez keratin bakımı uygulanması tercih edilebilir. Ayrıca keratin bakımı her ay yapılmasa dahi, mevsim dönümlerinde kuaförünüze giderek bu bakımı yaptırmanız saçlarınızın dökülmesini engeller ve her zaman canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir.

Keratin Bakımı olarak adlandırılan işlem aynı zamanda Brezilya Fönü ile aynı işlemdir. Brezilya Fönü işleminde saça keratin yüklemesi yapılır ve aynı zamanda keratin yüklemesi ile saçtaki kabarıklık ve elektriklenme giderilmiş olur.

Keratin Yüklemesi
Keratin yüklemesi sayesinde saçlarınız her zamankinde daha pürüzsüz, canlı ve sağlıklı görünürler. Keratin yüklemesinden sonra saçınıza yaptırdığınız boya, röfle gibi uygulamalar daha çok kendini gösterirler. Saçlarınız keratin yüklemesi sayesinde göz alıcı bir güzelliğe kavuşurlar.

bf

boya2

kk