Balyaj-Ombre – Asuman Kuaför ve Güzellik Merkezi

Balyaj-Ombre

Her saç rengi üzerinde balyaj çalışması mümkündür ancak saçın sağlığı el verdiği sürece. Saç sağlıklı ise her renk üzerinde balyaj yapılabilir. Siyahın üstüne kızıllar atılabilir, Kahvenin üstüne daha açık kahveler atılabilir, kızılın üstüne açık sarılar atılabilir.  Saçın sağlığı yeter ki yerinde olsun. Yıpranmamış, yanmamış bir saç olması önemli.

Her uzunluktaki saçta balyaj yapılabilir. Aslına bakarsanız balyaj çalışması saçın kesim modeline göre yapılmalıdır. Önemli olan balyaj da kesimi vurgulamaktır. Kesimi renk ile desteklemek, ışıltılarla güçlendirmektir. Bu kriterler içerisinde yapılacak olan balyaj çok daha şık durur ve etkili görünür. Tabiki bu kriterler arasında yüz yapınız ve ten renginiz de önemli. Yapılacak balyajın rengini, teninize uygun şekilde seçmeniz önemlidir. Bu konuda kendiniz bir karar vermeden önce muhakkak kuaförünüzden görüş almanızda yarar var.

Ombre saç ise, gölgeli saç anlamına gelmekte. Fakat Avrupa’da “ombre saç” denildiğinde, saç uçlarının boyanması işlemidir. Saç uçlarının açık ya da koyu olarak, renklerinin değiştirilmesidir. Yani kısaca biz Türk kuaförlerinin yıllardır yaptığı krepe balyaj tarzındaki işlemi, Ombre Saç Boyama olarak nitelendiriyorlar.

Ombre saç, saçlarını boyamaya bir türlü cesaret edemeyenlerin ve de doğal bir renk yakalamak isteyenlerin yeni trendi… Siyahtan sarıya, kızıla kadar tüm saç renklerine uygulanabilen ombre saç stili genellikle uçlara, dip renginin 3-4 ton kadar açığı bir boya uygulaması ile yapılıyor. Dipler koyu, uçlar açık saçın yeni trend ismi de diyebiliriz. Renkli ve iddialı saçları seviyorsanız tercihe göre mavi, kırmızı, pembe ve morda yaptırabilirsiniz. Hem uzun süre dip boyası derdi yaşamaktan kurtarıyor hem de saça güzel bir hareket ve hava katıyor.
ombre

ombreeeee